logo 5Steps

مقدمه

مسکن مهم‌ترین محل آسایش و آرامش انسان است. گروه تحقیق و توسعه مجموعه دکتر تامین در مدل اختصــاصی خــود به نـام مـدل آسـایش پایـدار سعی کرده است در ۵ قدم، آسایش و آرامش کلیه ذی‌نفعان صنعت ساختمان را تامین کند. سازندگان و کارفرمایان پروژه‌های ساختمانی، پیمانکاران و مجریان ساختمانی و در نهایت ساکنین نهایی مسکن‌های ساخته شده گروه‌هایی بودند که رفاه و آسودگی آن‌ها در مدل آسایش پایدار در نظر گرفته شده است.

گام اول

شناخت انسان

قبل از هر چیز نیاز به شناخت دقیق انسان بود به این منظور در گروه تحقیقاتی دکتر تامین، پژوهش‌های گسترده‌ای در ارتباط با فیزیولوژی انسان به عنوان بهره‌بردار نهایی مسکن صورت گرفت. در این پژوهش‌ها اصول و چهارچوب دقیق از نحوه سرمایش و گرمایش مطلوب ... برای انسان، نحوه دریافت نور مناسب برای انسان در مسکن، حجم صوت متناسب با شنوایی انسان و به‌طورکلی تمام مواردی که منجر به آسایش انسان می‌شود، در نظر گرفته شد.

step 1

گام دوم

طراحی برای ایجاد آسایش

بعد از شناخت دقیق انسان طراحی معنا پیدا می‌کند؛ زیرا طراحی برای آسایش انسان صورت می‌گیرد. وجود یک هدف مشخص به اسم آسایش انسان منجر به بهینه‌شدن طراحی و در نتیجه بهینه‌شدن ساخت مسکن می‌شود و از طرفی مزیت دیگر این مدل ایجاد فرایند مشخص طراحی برای طراحان و یکپارچه شدن طرح‌ها است.

step 2

گام سوم

تولید و تامین تجهیزات متناسب با طراحی

پس از طراحی نیاز است که به کمک ابزار و تجهیزات مناسب، ساختمان در بهینه‌ترین حالت ممکن به بهره‌برداری برسد به همین منظور محصولاتی با استفاده از دانش نوین صنعت ساخت‌وساز و باکیفیت جهانی تحت عنوان برند MPJ در حوزه‌های مختلف این صنعت در حال تولید است. در ادامه حوزه‌های متفاوت محصولات تولیدی برند MPJ نام‌برده‌شده است.

step 3
  • تجهیزات سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع
  • تاسیسات مکانیکی
  • تاسیسات برق، الکترونیک و هوشمندسازی
  • محصولات شیمی ساختمان
  • شیرالات بهداشتی
  • تجهیزات آشپزخانه

جهت تامین مناسب محصولات مجموعه دکتر تامین در قالب یک فروشگاه اینترنتی شروع به فعالیت کرد و در طول مدت ۵ ساله فعالیت خود، سبدهای محصول گسترده و جامع با همکاری برندهای مطرح صنعت ساختمان برای فعالان این صنعت تدارک دید.

در مرحله بعد، مجموعه برای افزایش سرعت و کیفیت تامین تجهیزات و مصالح ساختمانی و بهبود خدمات ارائه شده به پروژه‌های سراسر کشور، ۱۳ دفتر پشتیبانی در استان‌های مختلف ایران افتتاح کرد.

در جدیدترین فعالیت مجموعه دکتر تامین برای ایجاد بستر ارتباط مستقیم با فعالان صنعت ساختمان و ساکنین نهایی ساختمان‌ها، در فاز اول ۸ نمایشگاه دائمی در سراسر کشور افتتاح کرد و به‌زودی ۴ نمایشگاه دیگر نیز افتتاح می‌شود.

step3

گام چهارم

مدیریت صحیح پروژه‌های ساخت‌وساز به کمک دکترین ساخت‌وساز

مدیریت بهینه و راهبردی پروژه‌های کلان ساخت‌وساز نیاز به تسلط نسبی بر تمام حوزه‌های این صنعت و شناخت تکنیک‌های صحیح مدیریتی دارد. در این راستا دکتر تامین با همکاری سازمان مدیریت صنعتی دوره‌های اجرایی ساخت‌وساز در قالب سه دوره MBA، DBA و Post DBA را ... برگزار می‌کند که تسلط نسبی بر تمام مباحث جانبی صنعت ساختمان را برای مدیران پروژه به ارمغان می‌آورد.

step 1
step4

همچنین مجموعه دکتر تامین برای خدمات‌رسانی بهتر، مدیریت دانش و انتقال تجربه به پروژه جدید، فعالیت‌های ساخت یک پروژه را به 4 مرحله پیش از پروژه، شروع پروژه، حین پروژه و پس از پروژه تقسیم کرده است و در تمام این مراحل در کنار سازندگان عزیز است.

step4

گام پنجم

تحقق هدف یک خانه یک برند و ارائه خدمات گارانتی و امداد خانه

باتوجه‌به استفاده از برندهای مختلف، ساکنین نهایی ساختمان‌ها همواره با مشکلاتی در تعمیر و استفاده از خدمات پس از فروش تجهیزات ساختمانی مواجه بودند. دکتر تامین در تلاش است تا تمام تجهیزات یک ساختمان را از یک برند (برند MPJ) استفاده کند تا در هنگام ارائه خدمات پس ... از فروش بهره‌بردار به کمک ارتباط با تنها با یک مجموعه مشکلات احتمالی خود را برطرف کند. مهم‌ترین هدف در این طرح استفاده از مدل امدادخانه است که در آن، موضوع‌های گارانتی، نگهداری و تعمیرات تجهیزات داخل ساختمان به طور کامل با ارتباط با یک مؤسسه یا گروه فنی واحد صورت می‌گیرد و بهره‌بردار را به خواسته خود می‌رساند. در نهایت امداد خانه کمک می‌کند که بهره‌بردار (ساکن نهایی ساختمان) بتواند با استفاده از یک نرم‌افزار و سخت‌افزار واحد، برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از تجهیزات و امکان کنترل از راه دور تجهیزات را داشته باشد تا علاوه بر تامین آسایش پایدار بهره‌بردار، با استفاده از حداقل انرژی لازم در ساختمان، در بحث بهینه‌سازی مصرف انرژی نیز مثمرثمر واقع شود.

step 5

ارتباط با ما

برای اطلاع از آخرین خدمات دکتر تامین و ارتباط موثر با ما، می‌توانید اطلاعات خود را ثبت کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فرم ثبت اطلاعات