نکات مهم برای آب بندی استخر و سرویس بهداشتی

آب بندی سرویس های بهداشتی و همچنین آب بندی استخر ها بسیار حائز اهمیت است و باید به عنوان یکی از بخش های اصلی در این پروژه ها مورد نظر قرار بگیرند. در این بین چسب آب بندی یکی از پرکاربرد ترین موادی است که باید برای این منظور مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر شما مشغول انجام فعالیت های ساخت و ساز در این زمینه ها هستید یا قصد دارید شخصا اقدام به آب بندی سرویس بهداشتی یا استخر ها کنید، این مقاله بسیار برای شما کاربردی خواهد بود.

اگر از لحاظ تاریخی بررسی کنیم، تجارت محصولات آب بندی به هیچ عنوان وجود خارجی نداشته است. مخصوصا اگر در مورد آب بندی استخر ها تحقیق کنیم، متوجه می شویم که سابقه زیادی در این مورد وجود ندارد. افراد در گذشته های نه چندان دور علاوه بر اینکه به شخصه از موادی نظیر چسب بتن آب بند استفاده نمی کردند، علاقه ای به استخدام افراد متخصص در این زمینه نیز نداشتند.

چسب آب بند

این روز ها استفاده از انواع چسب آب بندی برای سرویس های بهداشتی و استخر ها بسیار مرسوم شده و افراد به اهمیت این کار پی برده اند. البته باید توجه داشته باشید که دلایل آب بندی سرویس های بهداشتی و استخر ها کاملا متفاوت هستند و ممکن است تنها در برخی موارد شبیه به هم باشند.

نکته مهم این است که مواد مورد استفاده برای آب بندی استخر ها و سرویس های بهداشتی گاها بسیار شبیه به یک دیگر هستند. به عنوان مثال چسب آب بندی بتن یکی از محصولات بسیار کاربردی در این زمینه است که برای سرویس های بهداشتی و استخر ها به طور مشترک مورد استفاده قرار می گیرند.

چسب آب بندی شیمی ساختمان یکی از بهترین محصولاتی است که در این زمینه در بازار موجود است. Sa12 یکی از محصولات بسیار معروف و کاربردی برند شیمی ساختمان است که از آن برای آب بندی استفاده های فراوانی می شود.

دلایل ایجاد نشتی در استخر ها

قبل از اینکه با متد های مختلف و محصولات مورد استفاده در زمینه آب بندی استخر ها آشنا شوید، بهتر است بدانید دلیل ایجاد نشتی در استخر ها چیست.

نشتی لوله های آب

اکثر افراد تصور می کنند که نشتی استخر ها مربوط به نشتی و خرابی در لوله هایی است که آب را وارد استخر می کنند. اگرچه این مورد هم می تواند یکی از دلایل نشتی در استخر ها باشد، اما دلیل مرسوم نشتی در استخر ها نیست. همچنین اگر همچین مشکلی به وجود بیاید می توان به سادگی آن را برطرف کرد.

دلایل اینکه می توان مشکل خرابی در لوله ها را رفع کرد، عبارتند از:

 • ابزار های فراوانی وجود دارند که می توان به وسیله آنها خرابی در لوله ها را تشخیص داد و به سرعت آنها را رفع کرد. بنابراین این مورد یک مشکل اساسی به شمار نمی آید و می توان در صورتی خرابی لوله های انتقال آب، به سادگی آنها را برطرف کرد.
 • با استفاده از کاوشگر های کوچک می توان به عمق لوله های آب نفوذ کرد و با کاوش در میان آنها عیب و نقص ها و خرابی های به وجود آمده را کشف و برطرف کرد.

بدون تردید استفاده از چسب آب بندی بتن می تواند برای جلوگیری از نشت آب بسیار تاثیرگذار باشد و هزینه هایی که به دلیل خرابی به وجود می آید را بسیار کاهش دهد.

نشت نفوذ

استخر ها از طریق نشت نفوذ نیز می توانند دچار نشتی شوند. به زبان ساده تر می توان گفت که وقتی آب از لایه بتنی استخر عبور می کند و به دور سیستم های لوله کشی آن نفوذ می کند، نشت نفوذ رخ می دهد.

سازندگان استخر سعی می کنند تا با استفاده از لایه های اپوکسی و چسب بتن آب بند مانع نشت آب در استخر ها شوند. همچنین توجه داشته باشید که این سیستم و استفاده از این محصولات زمانی اثربخش خواهد بود که به درستی و توسط افراد متخصص اجرا شوند.

نشت ساختاری

نشت ساختاری یکی دیگر از دلایلی است که باعث نشتی در استخر ها می شود و می تواند شما را دچار مشکل کند. در چنین شرایطی هم می توان با استفاده از چسب آب بندی استخر مشکل را برطرف کرد.

در این مورد آب از بتن های درون استخر نفوذ می کند و باعث می شود که در ساختار استخر آب نفوذ کند. در این وضعیت آب به آرامی درون ساختار نفوذ می کند و گاها تشخیص آن بسیار سخت خواهد بود.

در میان انواع مدل های نشت آب به درون استخر، تشخیص این مورد از سایر مدل ها سخت تر است و همچنین رفع این نشتی هم بسیار مشکل خواهد بود.

اکثر مردم عادی حتی نمی توانند متوجه شوند که نشتی نفوذ و نشتی ساختاری در تاسیسات آنها رخ داده است. افراد تنها زمانی از بروز این مشکلات با خبر می شوند که بخشی از استخر آنها دچار خرابی شده باشد و بتوانند به راحتی آن را ببینند.

بنابراین همواره باید با استفاده از چسب آب بندی استخر مناسب از به وجود آمدن این نشتی ها جلوگیری کنید که استخر شما دچار خرابی های پر هزینه نشود.

نشتی در استخر های قدیمی

شیوه های ساخت و ساز در گذشته به این صورت بود که تقریبا هر پوسته استخر شنا در زمین ساخته می شد و این پوسته به طور کامل در حفاری پنهان بود. یک نشتی نفوذی یا ساختاری که در استخر های قدیمی به وجود می آید نمی توان به سادگی تشخیص داد. معمولا زمانی متوجه این نوع نشتی ها می شوید که قسمتی از استخر دچار خرابی شود.

از آنجایی که بسیاری از سازنده های قدیمی از چسب آب بندی استخر استفاده نمی کردند، خرابی در این استخر ها بسیار محتمل خواهد بود.

با توجه به متد های روز ساخت و ساز استخر های آپارتمانی، از بهترین شیوه های ممکن جهت آب بندی استخر ها استفاده می شود تا خطر نشتی در این استخر ها به حداقل برسد. همچنین در این شیوه های مدرن شما می توانید از نشتی های احتمالی موجود در کف و دیواره های استخر مطلع شوید و آنها را فورا  برطرف کنید.

بنابراین این روز ها به دلیل افزایش ساخت استخر ها در آپارتمان ها، شما شیوه های متعددی را مشاهده می کنید که به واسطه آنها می توان نشتی ها را کاهش داد. چسب بتن آب بند استخر که یکی از بهترین انواع چسب آب بندی است را می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید.

آب بندی استخر با چسب آب بندی بتن

با توجه به مطالبی که تا اینجا گفته شد، می توانیم به اهمیت آب بندی استخر ها پی ببریم. حال باید بدانیم که از چه شیوه هایی برای این منظور باید استفاده کنیم تا نتیجه مطلوب را به دست آوریم.

در قسمت قبلی شما را با مدل های مختلف نشتی در استخر ها آشنا کردیم. حال باید بدانید که برای مقابله با هر کدام از این شیوه ها چه راهی مناسب است. مسلما شما برای آب بندی باید از ترکیبات خاصی استفاده کنید که احتمال نشت از درون لایه بتنی یا سیمانی استخر ها را به حداقل برساند.

چسب آب بندی استخر یا چسب بتن آب بند استخر یکی از بهترین محصولاتی هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. از این محصول می توانید هم بر روی بتن خشک شده استفاده کنید و هم برای تقویت بتن مورد استفاده در استخر ها در هنگام بتن ریزی از آن استفاده کنید.

علاوه بر اینها می توانید از این چسب های کاربردی برای درزگیری استخر ها استفاده کنید و خطر نشت را به حداقل برسانید.

همانطور که گفته شد معمولا سه مدل رایج از نشتی در استخر ها وجود دارد. برای جلوگیری از هر یک از این نشتی ها شیوه به خصوصی وجود دارد.

 • شما باید همواره خطوط لوله هایی که برای استخر خود مهیا کرده اید را با ابزار های مناسب چک کنید و از عدم بروز نشتی در این سیستم ها مطلع شوید. همواره سعی کنید که مکان عبور سیستم لوله کشی از نزدیکی استخر باشد و از یک سیستم یکپارچه برای این منظور استفاده کنید.
 • استفاده از چسب آب بندی بتن یکی از مهمترین شیوه هایی است که به طور قطعی می توانید با استفاده از آن مانع بروز نشتی در استخر شوید. این چسب ها دارای خواص فوق العاده ای هستند که می توانند خواص فیزیکی و شیمیایی بتن را ارتقا دهند و مانع بروز نشتی شوند.

البته شما می توانید از بعضی مکمل ها برای این کار استفاده کنید تا بتوانید خواص چسب را ارتقا دهید. برای مثال مخلوط کردن آن با سیمان می تواند یک ملات مناسب را به وجود آورد که برای درزگیری و آب بندی بسیار مناسب است.

چسب آب بندی بتن

چسب آب بندی بتن برای سرویس بهداشتی

همانطور که احتمالا در جریان هستید، بسیاری از زیرسازی های سرویس های بهداشتی در یک ساختمان به وسیله بتن صورت می گیرد. در سرویس های بهداشتی احتمال نشت آب و حتی فاضلاب وجود دارد و باید با استفاده از چسب بتن آب بند مناسب، خطر نشت آب و فاضلاب را به صفر رساند.

بر خلاف استخر ها، نشتی در سرویس بهداشتی تنها باعث به وجود آمدن هزینه های مالی نمی شود. فاضلاب هایی که ممکن است از قسمت های مختلف سرویس بهداشتی نشت کند بسیار آلوده هستند و می تواند در طی زمان به سلامت شما آسیب وارد کند.

بنابراین استفاده از بهترین چسب آب بند در چنین شرایطی بسیار ضروری است و می تواند با جلوگیری از هر گونه نشتی، سلامت شما را هم تضمین کند.

آب بندی سرویس های بهداشتی

در سرویس های بهداشتی از انواع کاشی ها برای کف و دیوار ها استفاده می شود. یکی از کاربرد های چسب آب بندی نیز این است که می توان از آن برای چسباندن انواع کاشی در سرویس بهداشتی نیز استفاده کرد. این چسب ها بدون تردید قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارند و قادر هستند پیوند های مستحکمی را بین سطوح ایجاد کنند.

توجه داشته باشید که به کار گیری چسب های بتن در این شرایط، تنها به مواقعی محدود نمی شود که سطح مورد نظر از جنس بتن باشد. شما می توانید بر روی بسیاری از سطوح نظیر سطوح سیمانی هم از این چسب ها به منظور اتصال کاشی، سرامیک و… استفاده کنید.

چسب آب بندی شیمی ساختمان یکی از پرطرفدارترین چسب های بتن است که می تواند از مدل های مختلف آن نظیر چسب sa12 برای آب بندی سرویس های بهداشتی و حتی به منظور چسباندن کاشی ها استفاده کرد.

بهترین چسب آب بند

چسب های متفاوتی در بازار موجود هستند که به منظور آب بندی استخر ها و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. این چسب ها توسط تولید کنندگان مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.

هر تولیدکننده ای از مواد و تجهیزات و نیروی کار به خصوصی برای تولیدات خود بهره می برد. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که این محصولات از لحاظ کیفی با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. این تفاوت ها گاها عمده هستند و از همین رو انتخاب بهترین چسب آب بند از اهمیت بالایی برخوردار است.

چسب آب بندی شیمی ساختمان یکی از بهترین و معروف ترین انواع چسب بتن آب بند موجود در بازار است. همانطور که گفته شد این چسب ها از خواص شیمیایی و فیزیکی بالایی برخوردار هستند و می تواند بهترین انتخاب برای بسیاری از پروژه های ساختمانی و ساخت و ساز های بتن محور شما نظیر ساخت استخر و سرویس های بهداشتی باشند.

شیمی ساختمان یکی از برند های پیشرو در زمینه تولید و ارائه مواد شیمیایی و به خصوص تولید انواع افزودنی های بتنی است. شیمی ساختمان برترین و جدیدترین محصولات شیمیایی و افزودنی های بتنی موجود در کشور را تولید می کند و همواره محصولات این شرکت در میان کارفرمایان مختلف مورد توجه قرار می گیرد.

آب بند sa12 یکی از بهترین انواع چسب آب بندی بتن است که می توان از آن برای آب بندی سرویس بهداشتی و استخر ها استفاده کرد. Sa12 را می توان به عنوان بهترین چسب آب بند شرکت شیمی ساختمان معرفی کرد. از این چسب در بسیاری از استخر ها، سرویس های بهداشتی و سایر فعالیت های ساخت و سازی بتن محور استفاده می شود.

قیمت آب بند sa12 در مقایسه با سایر چسب های موجود در بازار و با توجه به کیفیت بالای این محصول بسیار مناسب است. شما همیشه می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی دکتر تامین، لیست قیمت آب بند sa12 و سایر محصولات شرکت شیمی ساختمان را مشاهده کنید.

همچنین وب سایت دکتر تامین به طور کامل ویژگی های محصولات خود را معرفی می کند تا شما بتوانید با داشتن اطلاعات کامل در مورد محصولات، بهترین چسب آب بند را انتخاب و خریداری کنید.

بهترین چسب بتن

مزایای استفاده از چسب آب بندی بتن

برخی ویژگی ها در چسب های بتن وجود دارند که باعث می شوند این چسب ها برای مصارف مختلفی مناسب باشند. چسب بتن می تواند خواص بتن را افزایش دهد و قدرت انعطاف پذیری آن را افزایش دهد. با وجود این چسب ها، بتن دیرتر ترک می خورد و نیاز به تعمیرات کاهش پیدا می کند.

جلوگیری از ترک خوردن بتن

با استفاده درست از انواع چسب های بتن، شما قادر هستید تا از ترک خوردن آنها با گذشت زمان جلوگیری کنید. با گذشت زمان ممکن است ترک هایی در بتن کف و دیواره استخر و بتن سرویس بهداشتی به وجود بیاید. شما می توانید با استفاده از میزان درست چسب بتن آنها را ترمیم کنید.

همچنین شما می توانید با استفاده از مقدار مناسب این چسب ها در حین بتن ریزی، مانع از ترک خوردن بتن شوید یا اینکه تا حد ممکن این زمان را به تعویق بیندازید.

چسب آب بندی بتن دارای ویژگی هایی است که خواص فیزیکی و شیمیایی بتن را افزایش می دهد. بنابراین مقاومت بتنی که در آن از مقدار مناسب چسب بتن آب بندی نظیر چسب sa12 استفاده شده است، در برابر آب و هوا و بسیاری از عوامل طبیعی و شیمیایی افزایش می یابد.

اهمیت استفاده از این چسب ها و استفاده از مقدار مناسب آنها برای بتن ریزی ساختمان برای پیمانکاران با تجربه و حرفه ای کاملا آشکار است. امروزه در بسیاری از پروژه های ساختمانی، ساخت استخر های آپارتمانی، ساخت سرویس های بهداشتی و… شاهد استفاده فراوان از این محصول هستیم.

جلوگیری از نشت آب

جلوگیری از نشت آب در استخر ها و بخش های مختلف سرویس بهداشتی، از مهمترین ویژگی های چسب آب بندی بتن است که بار ها در این مقاله به آن اشاره کردیم.

چسب  های بتن نسبت به رطوبت و آب بسیار مقاوم هستند و می توان در چنین مواردی از آنها بهره برد و از خواص فیزیکی و شیمیایی آنها استفاده کرد.

به علاوه در مواردی نظیر ترمیم و آب بندی لوله های فاضلابی و لوله های آب بتنی، بتن های به کار رفته در سد ها و پل های بتنی، بخش های مختلف فرودگاه ها و سالن های صنعتی می توان از مدل های مختلف چسب آب بندی شیمی ساختمان استفاده کرد.

توجه کنید که اگر به هر دلیلی آب بتواند درون بتن نفوذ و از آن عبور کند، می تواند باعث بروز خسارات مالی زیادی به استخر و سرویس بهداشتی منزل شما شود. نفوذ آب باعث ترک خوردگی بتن می شود و بتنی که دارای چسب بتن مناسب نباشد دیر یا زود ترک خواهد خورد.

به خصوص زمانی که صحبت در مورد بتن های به کار رفته در استخر و سرویس بهداشتی باشد (که مستقیما با آب در ارتباط هستند)، اهمیت استفاده از چسب آب بند استخر و سرویس بهداشتی بسیار پر رنگ خواهد بود.

ویژگی های چسب آب بندی

با کاربرد های چسب های آب بندی بتن در سرویس های بهداشتی، مخازن، لوله های آب و سرویس های بهداشتی آشنا شدید. ویژگی های مختلفی سبب شده اند که این چسب ها در چنین شرایطی به کار گرفته شوند. برخی از مهمترین این ویژگی ها عبارتند از:

 • یکی از ویژگی های مهم چسب های آب بندی، افزایش مقاومت بتن در برابر کشش و خمش است. این چسب ها به دلیل داشتن این ویژگی می توانند از ترک خوردن بتن جلوگیری کنند و در نتیجه با افزایش عمر سازه های بتنی شوند.
 • چسب آب بندی بتن باعث کاهش نفوذپذیری آب و سایر مایعات در بتن می شود. به همین جهت می توان در پروژه های ساخت استخر، سرویس بهداشتی و بسیاری از پروژه های داخل و خارج از ساختمان از آنها استفاده کرد.
 • چسب بتن آب بند می تواند مقاومت بتن در برابر مواد شیمیایی، اسید ها و باز ها را افزایش دهد. از این رو برای سرویس های بهداشتی بسیار کاربردی و مناسب است.
 • در زمستان ها بسیار شاهد یخ زدگی بتن ها هستید. با استفاده از چسب بتن مناسب می توانید ضمن کاهش نفوذ پذیری بتن، از یخ زدگی آن نیز جلوگیری کنید.

تمام این ویژگی ها در کنار یکدیگر سبب شده اند تا چسب های آب بندی بتن نظیر چسب آب بندی شیمی ساختمان در بسیاری از استخر ها و سرویس های بهداشتی امروزی مورد استفاده قرار بگیرند.

قیمت چسب بتن sa12

چسب بتن sa12

در میان تمام تولیدکنندگان داخلی چسب های بتن، شیمی ساختمان یکی از بهترین برند های تولیدی چسب آب بندی بتن است. همواره می توانید برای خرید این چسب با کیفیت به فروشگاه های مختلف و البته معتبر مراجعه کنید یا شیوه های امروزی و آسان خرید محصولات را انتخاب کنید و این چسب را از وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی تهیه کنید.

قیمت آب بند sa12 با توجه به کیفیت بالای آن و با توجه به استاندارد هایی که در تولید آن مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار مقرون به صرفه و مناسب است و در بسیاری از پروژه های آب بندی استخر ها و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

فروشگاه اینترنتی دکتر تامین یکی از بزرگترین عرضه کنندگان محصولات برند شیمی ساختمان است. همواره می توانید قیمت آب بند sa12 و سایر محصولات بند شیمی ساختمان را بر روی وب سایت دکتر تامین مشاهده کنید و در صورت تمایل این محصول با کیفیت را خریداری کنید.

جمع بندی

 • چسب آب بندی بتن یکی از محصولات بسیار کاربردی و مهمی است که باید در پروژه هایی نظیر ساخت استخر ها، سرویس های بهداشتی، مخازن آب و… از آن بهره برد.
 • پیمانکاران در گذشته کمتر به لزوم استفاده از چسب بتن آب بند توجه می کردند و از این رو در بسیاری از استخر ها و سرویس های بهداشتی شاهد به وجود آمدن خرابی های بسیاری به دلیل نشت آب بودیم.
 • چسب بتن آب بند استخر می تواند احتمال نشت آب به درون بتن را به صفر برساند و شما را از شر هزینه های بالای تعمیرات استخر نجات دهد.
 • نشت آب و فاضلاب در سرویس های بهداشتی یکی از عوامل بروز برخی بیماری های خطرناک است.
 • در یک استخر به شیوه های مختلفی ممکن است شاهد نشت آب باشیم و گاها تشخیص این نشتی بسیار کار مشکلی خواهد بود.
 • پیشگیری بهتر از درمان است. به جای اینکه پس از خراب شدن بخشی از استخر یا سرویس های بهداشتی به فکر تعمیر و باز سازی آن بیفتیم، بهتر است با استفاده از محصولات کاربردی نظیر چسب آب بندی بتن از به وجود آمدن خرابی ها جلوگیری کنیم.
 • شیمی ساختمان یکی از برترین برند های تولید چسب های آب بندی است و محصولات این شرکت بخش قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده اند.
 • می توان آب بند sa12 را به عنوان بهترین چسب آب بند موجود در شرکت شیمی ساختمان معرفی کرد که در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب بتن آب بند استخر شیمی ساختمان را می توانید از فروشگاه اینترنتی دکتر تامین خریداری کنید.

میانگین امتیازات

مجموعه امتیازات:

User Rating: 4.05 ( 1 votes)

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن