چسب کاشی بهتر است یا ملات سیمان ؟

چسب کاشی بهتر است یا ملات سیمان ؟ قیمت پایین‌تر ملات سیمان نسبت به چسب کاشی از یک طرف و مزایایی که فروشندگان در رابطه با این محصول جدید ذکر می‌کنند، برخی فعالین حوزه ساختمان را دچار سردرگمی می‌کند. در این مقاله پاسخ روشنی به این سوال پیدا خواهید نمود.

مزایای چسب کاشی نسبت به ملات سیمان چیست؟

استفاده از چسب کاشی نه‌تنها موجب افزایش سرعت اجرای پروژه می‌گردد بلکه باعث بهبود ظاهری کاشی‌کاری نیز می‌شود. از سوی دیگر برای استفاده از چسب کاشی نیازی به مهارت بسیار بالا نبوده و نهایتاً احتمال بروز مشکلاتی همچون کنده‌شدن کاشی نیز پایین می‌آید.

چسبانذن کاشی برای استخر
  1. سهولت اجرا: در هنگام استفاده از چسب کاشی نیازی به مهارت ترکیب سیمان با شن و ماسه با نسبت دقیق وجود ندارد. از سوی دیگر با قرار دادن چسب بر روی دیوار یا سطح موردنظر زمان انجام پروژه به‌شدت کاهش می‌یابد.
  2. افزایش کیفیت اجرا: به دلیل امکان جابه‌جایی کاشی‌ها پس از چسبانیدن بر روی سطوح تراز کردن آن‌ها با دقت بسیار بالاتری اجرا می‌شود. فاصله بین کاشی‌ها در این روش کم شده و نهایتاً امکان نفوذ آب به دیوار و یا کف به دلیل خواص چسب کاشی کاسته می‌شود.
  3. کاهش زمان اجرا: با استفاده از چسب کاشی زمان اجرای پروژه بسیار کاهش می‌یابد. با کمک این ماده نه‌تنها نیازی به آماده سازی کاشی و خیساندن آن‌ها قبل از شروع کار نیست بلکه مدت خشک شدن و اجرای پروژه نیز کم می‌شود.
  4. کاهش محدودیت: برخلاف ملات سیمان با استفاده از چسب کاشی نه‌تنها امکان کار بر روی کاشی‌هایی با ابعاد بزرگ وجود دارد بلکه چسباندن کاشی‌ها حتی بر روی سطوح چوبی نیز ممکن است!

عیب چسب کاشی نسبت به ملات سیمان چیست ؟

مهم‌ترین عیب چسب کاشی نسبت به ملات سیمان قیمت بالاتر آن است. هرچند این مساله لزوماً موجب افزایش قیمت تمام‌شده پروژه نمی‌شود. فرض کنید قصد اجرای پروژه کوچکی را دارید. در چنین شرایطی با توجه به کاهش هزینه دستمزد کارگر، مدت اجرا، زیرسازی و… نهایتاً در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

چسب زدن به کاشی با ماله

کدام مارک چسب کاشی بهتر است ؟

شرکت شیمی ساختمان با توجه به نیم‌قرن تجربه شرکت تولیدکننده در کنار استانداردهای بسیار بالای تولید و تنوع محصولات بدون شک بهترین تولیدکننده چسب کاشی در ایران محسوب می‌شود.

از مدت فعالیت رسمی شرکت سهند شیمی زمان زیادی نمی‌گذرد با این حال تولیدات این شرکت از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. ازاین‌رو با هر بودجه و نیازی می‌توانید با خیال راحت از محصولات این شرکت استفاده نمایید.

چسب کاشی بهتر از ملات سیمان

با بررسی همه جانبه مزایا و معایبی که در رابطه با این دو محصول وجود دارد، نتیجه گرفتیم استفاده از چسب کاشی تقریبا در اکثر موارد به صرفه است. با این حال در صورتیکه به صورت پیمانکاری عملیات کاشی‌کاری را انجام می‌دهید و کیفیت کار چندان اهمیتی برایتان ندارد، می‌توانید از ملات سیمان نیز برای چسباندن کاشی‌ها استفاده نمایید.

به مقاله امتیاز دهید

مجموع امتیازات :

User Rating: 3.76 ( 8 votes)

علی آزور

علی آزور هستم کارشناس بهینه کردن صفحات وبسایت یا SEO و علاقه مند به یادگیر فضای دیجیتال. بیشترین زمانم در طول روز صرف یادگیری مطالب جدید و آموزش میشه. در حال حاضر برای استارت آپ دکتر تامین فعالیت می‌کنم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. بنده کاشی کارم ۲۵ سال پیش خانه بسیاری را با ملات سیمان کاشی کاری کرده ام وهنوز حتی یک عددازآنها را با هیچ وسیله ای نمیتوان سالم جدا کردپس نتیجه میگیریم ملات سیمان ازچسب بهتره ودرحمام به چسب اطمینان نیست چون آب گرم براحتی چسب را فاسد میکندالبته بنده ۴۰ سال سابقه کار دارم تازه کارباچسب به زیر کار هم بستگی دارد که ممکن است رسوب آب باعث شوره شده وچسب وکاشی باهم جدا شود درصورتی که ملات سیمان براثر آب محکمتر میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید