آموزش استفاده از چسب سنگ

در مقاله آموزش استفاده از چسب سنگ با موارد مصرف این ماده پرکاربرد، مزایا و نحوه دقیق ترکیب و چسباندن سطوح مختلف با یکدیگر آشنا خواهید شد. افزون بر این مواد مجازی که برای رنگ دهی این ماده مورد استفاده قرار می‌گیرند را به شما معرفی خواهیم نمود.

چسب سنگ چیست؟

چسب سنگ نوعی پلی‌استر دو جزئی است که پس از ترکیب اجزا با مقاومت بسیار بالا در برابر آب و برخی حلال‌های ضعیف سطوح را به یکدیگر می‌چسباند. استفاده از چسب سنگ برای کارهای ساختمانی و تزئینات مزایای بسیاری به همراه دارد. ازجمله اینکه با کمک این ماده نه‌تنها کیفیت انجام پروژه بسیار افزایش می‌یابد بلکه زمان اجرا نیز کم خواهد شد.

از طرف دیگر با توجه اینکه چسب سنگ برخلاف سایر مصالح معمول نظیر سیمان که برای متصل کردن سنگ به نما به کار می‌روند، دارای مقاومت بیشتری در برابر خوردگی است، استحکام نما نیز افزایش پیدا می‌کند.

آموزش استفاده از چسب سنگ

خوشبختانه با توجه به دو جزئی بودن چسب سنگ استفاده از این ماده پیچیدگی خاصی را به همراه ندارد. با این حال برای رسیدن به بهترین نتیجه بایستی نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

نمای سنگ در خانه

آماده سازی محل چسباندن سنگ

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای استفاده از چسب سنگ باید مدنظر داشته باشید، آماده کردن صحیح و اصولی محلی است که قصد چسباندن سنگ را بر روی آن دارید. چراکه کیفیت کار نهایی به‌طور مستقیم تحت تأثیر این مرحله قرارگرفته و عدم دقت کافی بعضاً باعث بروز خسارات مادی خواهد شد.

  • سطح موردنظر را از هرگونه گرد و غبار، روغن و آلودگی تمیز نمایید.
  • اگر سطح زیر کار سیمانی باشد، قبل از شروع پروژه حتماً سطح را کاملاً با آب چند بار خیس کنید.
  • اگر سطح موردنظر از جنس کاشی باشد، باید به وسیله تیشه یا چکش به کاشی‌ها ضربه بزنید تا روی آن‌ها دارای ناهمواری شود.
  • برای چسباندن سنگ بر روی دیوار گچی باید از روز قبل بستر را آماده کنید. به این منظور بیست‌وچهار ساعت قبل از شروع پروژه به وسیله فرچه سطح را به‌طور کامل با پرایمر بپوشانید.

حتما بخوانید: آموزش طرز تهیه ملات آب بند بتن و کاربرد های آن

آماده سازی چسب سنگ

قبل از مصرف باید تنها به اندازه میزان مشخصی که استفاده از آن را مدنظر دارید، چسب سنگ را از ظرف اصلی خارج ساخته و آن را کاملاً هم بزنید. پس از یکنواخت شدن محلول و تنها 15 دقیقه قبل از شروع کار، هاردنر را به ظرف اضافه کنید.

توجه داشته باشید میزان مصرف مجاز هاردنر تنها یک درصد از کل حجم چسب سنگ را شامل می‌شود. به‌عنوان‌مثال اگر قصد استفاده از یک کیلو چسب سنگ را دارید، بایستی ده گرم هاردنر را با آن مخلوط نمایید. پس از استفاده از چسب سنگ نیز تحت هیچ شرایطی باقیمانده مخلوط را به ظرف اصلی انتقال ندهید.

نحوه چسباندن سنگ بر روی سطوح به وسیله چسب سنگ

ابتدا مخلوط حاوی چسب سنگ و هاردنر را به وسیله یک فرچه به صورت یکنواخت بر روی سطح موردنظر بکشید. برای بهبود کیفیت نهایی پروژه بهتر است حرکات فرچه را به صورت عمودی و افقی انجام دهید تا سطح به‌طور کامل با چسب سنگ آغشته شود.

خراش دادن کاشی

سنگ‌های موردنظر را ابتدا به‌آرامی روی سطح موردنظرتان قرار داده و سپس به وسیله یک چکش پلاستیکی به آن‌ها ضربه بزنید تا به درستی در محل خود قرار بگیرند. در صورتی که حین انجام پروژه نظر خود را نسبت به محل قرارگیری بعضی سنگ‌ها تغییر دادید تا 10 یا 15 دقیقه می‌توانید آن‌ها را جابه‌جا نمایید.

نکات ایمنی استفاده از چسب سنگ

  1. تنها درجایی از این محصول استفاده نمایید که تهویه مطبوع داشته باشد.
  2. حتماً از عینک و دستکش ایمنی استفاده کنید.
  3. در هنگام استفاده از چسب سنگ از استعمال دخانیات پرهیز نمایید.
  4. قوطی محصول را در مکانی با دمای حداکثر 30 درجه سانتی‌گراد، دور از دسترس اطفال و نور خورشید قرار دهید.
  5. در صورت ورود چسب سنگ به چشمتان، به سرعت آن را شست‌وشو داده و فوراً به پزشک مراجعه نمایید.

بهترین چسب سنگ موجود در بازار ایران چیست؟

در بین چسب سنگ‌های موجود در بازار ایران چسب سنگ راگا با توجه به قیمت و کیفیت محصول از جایگاه به مراتب بهتری نسبت به رقبا برخوردار است. چسب سنگ راگا در قوطی‌های 7.1 و 10 کیلوگرمی در وب‌سایت دکتر تأمین با تخفیف ویژه عرضه می‌گردد.

چسب سنگ راگا

جمع بندی:

قبل از هر چیز بایستی سطح مورد نظر را از هر نوع آلودگی پاک نمود. در مرحله بعد بسته به نوع بستر، آماده سازی‌های مختلف را انجام داده و سپس هاردنر و چسب سنگ را با نسبت یک درصد مخلوط کرد. به منظور رسیدن به بهترین نتیجه بایستی حداکثر ظرف مدت 15 دقیقه مخلوط چسب سنگ را بر روی بستر قرار داده و اجزای مختلف را بر روی سطح بچسبانید. در پایان به خاطر داشته باشید که قطعات سنگ را بایستی با دقت در کنار یکدیگر قرار دهید تا شکل نهایی کار زیبا شود.

برای دریافت مشاوره خرید چسب سنگ می توانید با شماره ی زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۴۸۴۳۶

میانگین امتیازات :

User Rating: 3.55 ( 1 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن